Bilgisayar Başında Para Kazanmanızı Sağlayacak 100 Online İş Fikri

Tam zamanlı çalışmak istemeyen insanlar, sık sık evlerinden yapabilecek işler arar. Fakat nereden başlayacakları hakkında hiçbir fikirleri yoktur.

Siz de nereden başlayacağınızı bilmeyenlerdenseniz, sizin için bilgisayar başında para kazanmanızı sağlayacak 100 online iş fikrini derledik.

Haydi başlayalım!

1. Ürün İnceleme Sitesi

Birçok kişi, belirli ürünlerin incelendiği niş web sitelerini görmüştür. Örneğin, teknoloji ürünleri ile ilgili inceleme yapan bir siteyi düşünün. Sitenize gelen bir kişi bu ürünlere tıklayarak satın alma yaptığında, web site sahibi markadan komisyon alır.

2. Niş Web Sitesi

Niş bir web sitesi, rekabetin çok fazla olmadığı alanlarda Google AdSense gibi reklam ağlarından ve hedef kitlenizdeki insanlara hitap eden markalardan para kazanmanıza yardımcı olur.

3. Danışmanlık

Uzmanı olduğunuz bir konu var mı? İnsanlar size aynı şeyler hakkında tekrar tekrar sorular mı soruyor? O zaman uzman olduğunuz konu ile ilgili bir danışman olabilir ve insanlara internet üzerinden danışmanlık verebilirsiniz.

4. Koçluk

Koçluk, insanlara ne yapmaları gerektiğini söylemek yerine, doğru soruları sorarak kendileri için cevap bulmalarına yardımcı olduğu için danışmanlıktan biraz farklıdır. Pazarda büyük ölçüde uygulanabilirliği olan 2 milyar dolarlık gelişen bir sektördür ve internet üzerinden yapılabilir.

5. Blog Yazarlığı

Markalar için blog yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz.

6. Sanal Asistan Hizmetleri

Daha çok perde arkasında durmayı seven biriyseniz ve başkalarının organize kalmasına yardımcı olmaktan hoşlanıyorsanız, sanal bir asistan olmayı düşünebilirsiniz. Bu, büyük talep gören başka bir gelişen endüstridir.

7. Muhasebe

Bir muhasebeci iseniz, artık müşterilerinizle yüz yüze görüşmenize gerek yoktur. Her şeyi çevrimiçi olarak yapabilirsiniz.

8. Defter Tutma

Defter tutma, insanların finansallarını düzenlemelerine yardımcı olmaya yarar. Bunu yapmak için muhasebeci olmak zorunda değilsiniz ve yine bu işe de çevrimiçi olarak büyük bir talep var.

9. E-posta Kampanya Yönetimi

E-posta kampanyaları yönetmekle ilgili karmaşa yaşayan birçok insan var. E-posta kampanya yönetimi hakkında bilgi sahibiyseniz, dışarıda bu hizmet için para ödemeye istekli çok sayıda insan var.

10. Web Site İçerik Yazarı

Pazarlama içerikleri yazma konusunda gerçekten iyi misiniz? Eğer iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, işletmelerin ürün ve hizmetleriyle ilgili web sitesi yazabilirsiniz.

11. Web Tasarımı

İnsanların artık web sitelerine her zamankinden çok daha fazla ihtiyacı var. Bu yüzden yazılım bilginiz varsa, web site tasarlamaktan çok fazla para kazanabilirsiniz.

12. Web Geliştirme

Bazen web siteleri geliştirme gerektiren özel çalışmalara ihtiyaç duyar. Bu sektörde oldukça fazla kazanç vardır ve bunların hepsi çevrimiçi olarak yapılabilir.

13. Siber Güvenlik Danışmanlığı

Teknik bir geçmişiniz varsa, kodlama veya uygulama geliştirmeyle ilgilenmiyorsanız, bu sizin için en iyi çevrimiçi iş fikirlerinden biri olabilir. Bir siber güvenlik danışmanı olarak, siber saldırılara karşı kurum ve kuruluşlara ihtiyaç duydukları konularda destek olabilir ve her büyüklükteki işletmeyle çalışabilirsiniz.

14. Ürün Satışı

İnternet üzerinden kitaplar, kurslar, podcast’ler ve videolar satabilirsiniz.

15. Affiliate Pazarlama

Affiliate pazarlama, bir ürünü tavsiye ettiğinizde ve ardından birisi bağlantınız aracılığıyla söz konusu ürünü satın aldığında para kazanacağınız anlamına gelir. Web sitelerinin çoğu bu iş modeli üzerine kurulmuştur.

16. Finansal Planlama

Finansal planlama, işlerin çevrimiçi yapılabileceği başka bir alandır. Fakat sertifikalı olmanız gerekir. Ancak zaten bir CFP iseniz veya CFP olmayı düşünüyorsanız, çevrimiçi finansal planlama sizin için iyi bir seçenektir.

17. Amazon’da Satış Yapmak

Kâr getireceğini düşündüğünüz ürünleri Amazon’da satmak, bugünlerde online’da en çok yapılan işlerden biridir.

18. Çevrimiçi Bir Konsinye Mağazası Açın

Ürün toptancılarıyla anlaşarak, parasını sattıktan sonra vereceğiniz kendi çevrimiçi konsinye mağazanızı kolayca açabilirsiniz.

19. E-posta Pazarlama Metinleri Yazmak

E-posta pazarlama kampanya içerikleri yazmak, web metni yazmaya benzer ancak bunun yerine e-posta pazarlama kampanyalarına odaklanır. İnsanların para kazanmak için e-posta pazarlamasına ihtiyaçları vardır, ancak kampanyaları kendileri yazmak için zamanları veya becerileri olmayabilir.

20. Bir Blogda Kurumsal Sponsorluklar Edinme

Sağlam bir itibar ve sosyal medya takibi oluşturduysanız, büyük şirketlerin sponsor olduğu influencer kampanyalarına katılarak para kazanabilirsiniz.

21. Bir Web Sitesinde Reklam Alanı Satmak

Doğrudan şirketlere reklam alanı satabilirsiniz. Sponsorluğa benzer, ancak bunun yerine gönderiler yerine banner reklamlara odaklanır.

22. Web Site Trafiği İle Reklam Geliri Elde Etmek

Bazı insanlar niş web siteleri oluşturur ve trafiği artırmaya odaklanır. Böylece reklam ağlarına katılarak reklam gelirinden para kazanabilirler.

23. Çevrimiçi Dersler Verin

Çevrimiçi para kazanmanın en önemli yolu, insanları dersler aracılığıyla eğitmektir. Öğretilebilecek bir beceriniz varsa, birkaç ders kaydedin ve bunları çevrimiçi olarak satmaya başlayın.

24. Canlı Çevrimiçi Dersler Verin

Ayrıca canlı çevrimiçi dersler ve atölyelerle de insanlara ders verebilirsiniz.

25. İstatistiksel Veri Analizi

Matematiksel veya istatistiksel bir geçmişe sahipseniz, istatistiksel analiz kazançlı bir kariyer olabilir. İşletmeler her türlü amaç için analiz edilmiş verilere ihtiyaç duyar, yani her zaman yüksek talep görürsünüz.

26. Video Düzenleme

Video düzenleme, çoğu insan için son derece sıkıcı ve zaman alıcıdır, bu yüzden başkalarının onlar için bu süreci yönetmesini isterler.

27. Ses Düzenleme

Ses için olması dışında video düzenlemeyle aynı işlevi içerir.

28. Podcast Yönetimi

Podcast’ler çevrimiçi ortamda çok popülerdir. Poscast yönetimi yapanlar bu kayıtları yükler, programlar ve kullanıma hazır hale getirir.

29. Blog Yönetimi

Bir blogunuz varsa ve üzerinde çalışan birden çok yazar varsa, her şeyin sorunsuz çalışmasını sağlamak için bir blog yöneticisi bulunması gerekir.

30. El Yapımı Ürünler Satan Etsy Mağazası

Pek çok insan el yapımı ürünlerini Etsy’de satarak geçimini sağlıyor. Siz de evde kendi ürünlerinizi üretiyorsanız, bu topluluğa dahil olabilirsiniz.

31. Koleksiyon Ürünleri Satan Etsy Mağazası

Tıpkı el yapımı ürünler satmak gibi koleksiyon ürünler satmak da çevrimiçi para kazanabileceğiniz yöntemlerden biridir.

32. Web Sitesi Testi

Çevrimiçi para kazanabileceğiniz bir başka alan da web sitesi testidir. Şirketler, sitelerini test edecek ve geri bildirimde bulunacak insanlara ihtiyaç duyar ve bunun için para öder.

33. Ürün Testi

Fiziksel ürünler dışında web sitesi testiyle aynıdır.

34. Veri Araştırması

İnsanlar, sırf kendileri için araştırma yapmaları için başkalarına ödeme yapmaya isteklidir. Müşteriler yazılması gereken içerikler üzerinde araştırma yaptıkları için insanlara ödeme yapar.

35. İllüstrasyon Çizimi

İster inanın ister inanmayın, çevrimiçi olarak illüstrasyona ihtiyaç vardır. Eğer illüstrasyonda çizim yapabilirseniz, çok fazla miktarda para kazanabilirsiniz.

36. Baskı Resim

Aslında nostaljik olan her şey bir geri dönüş var. Baskı resim de bunlardan biri. Baskı resim gibi eski usul bir beceriniz varsa, baskı yapabilir ve bunları çevrimiçi olarak satabilirsiniz.

37. Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi, bu günlerde bir işi yürütmenin son derece önemli bir parçasıdır ve insanların bunu kendi başlarına yapacak zamanı yoktur. Facebook ve Twitter platformları hakkında becerileriniz varsa ve müşteriler için biraz yatırım getirisi elde edebiliyorsanız, sosyal medya yöneticisi olarak para kazanabilirsiniz.

38. Pinterest Yönetimi

Yalnızca Pinterest’e adanmış tam bir sosyal medya yönetimi alanı var. Pinterest yöneticileri görüntüler oluşturur, panolar oluşturur, grup panolarında başkalarıyla etkileşim kurar, repin ve daha fazlasını yapar.

39. Instagram Yönetimi

Instagram için olması dışında Pinterest yönetimine benzer. Tonlarca markanın izleyicilerine görsel olarak çekici gelmek için yardıma ihtiyacı var. Instagram’da bunun yolunu biliyorsanız, hesapları yönetmek için işe alınabilirsiniz.

40. Pazarlama Danışmanı

Pazarlama ve satış hakkında bilgiliyseniz, başkalarına nasıl yapılacağını öğretmek için büyük paralar kazanabilirsiniz.

41. Bir E-ticaret Web Sitesi Açın

Her zaman bir e-ticaret sitesinde ürün satabilir ve biraz para kazanabilirsiniz.

42. İngilizce Özel Ders

Dünyanın her yerinden insanlara çevrimiçi nasıl İngilizce konuşulacağını öğretebilirsiniz.

43. Kodlama

Kodlamada iyiyseniz, işletmeler için kod yazarak makul paralar kazanabilirsiniz.

44. Sanatsal Ürünler Satmak

İyi bir sanatçıysanız ve kendinizi nasıl pazarlayacağınızı öğrenebilirseniz, sanatınızı çevrimiçi olarak satabilirsiniz.

45. Amazon’da Kindle Kitapları Yazın ve Satın

Amazon’da Kindle kitap satışlarından ayda 1000 dolardan fazla kazananlar var. Siz de Kindle için kitap yazabilir ve tanıtımını yaparak, gelirinizi yükseltebilirsiniz.

46. ​​Çevrimiçi Fitness Eğitimi

Çevrimiçi fitness eğitimi, spor yapmayı sevenler arasında oldukça popüler hale gelen bir uygulama oldu. Eğer bir fitness eğitmeniyseniz, sadece yerel bölgenizle sınırlı kalmayacağınız başka bir sektör de budur.

47. Çevrimiçi Beslenme Uzmanı

Skype veya telefonumuz olduğu sürece ihtiyacınız olan tüm beslenme alışkanlıklarınız konusunda size koçluk yapacak bir çevrimiçi beslenme uzmanı bulabilirsiniz.

48. Hisse Senedi veya Döviz Ticareti

Hisse senedi ticareti de sıradan bir çevrimiçi hobi veya bir kariyer olabilir. Zaman ayırmaya istekli, derin araştırma yapma ve trendleri tahmin etme konusunda yetenekliyseniz, çevrimiçi olarak para kazanabilirsiniz.

49. Çevrimiçi Dosya Düzenleyici

Tıpkı insanların dolapları için profesyonel organizatörler tutmaları gibi,  çevrimiçi dosyaları için de aynı şeyi yaparlar.

50. Kişisel Asistan

Pek çok insan iyi bir restoran bulmak, hediye bulmak veya seyahat rezervasyonu yapmak gibi günlük işlerde yardıma ihtiyaç duyar. Bu işlemlerin çoğu kişisel bir asistan tarafından çevrimiçi olarak yapılabilir.

51. Etkinlik Planlama

Bazı etkinlik planlamaları yüz yüze görüşmenizi gerektirirken, çoğu çevrimiçi olarak yapılabilir.

52. Grafik Tasarım

Logolara, Instagram görsellerine, Pinterest görsellerine, e-posta tasarımlarına ve daha fazlasına ihtiyaç duyan insan sayısı çok fazladır. Bu yüzden insanlara ihtiyaçları olan tasarımlar yaparak para kazanabilirsiniz.

53. Marka Yönetimi ve Danışmanlığı

Dışarıdaki pek çok insanın, özellikle de çevrimiçi olarak bir markayı nasıl inşa edeceği hakkında hiçbir fikri yok. Dikkat çeken markaları nasıl oluşturacağınızı biliyorsanız, çevrimiçi olarak danışmanlık verebilirsiniz.

54. Size Özel Şablonlar Satın

Bir web tasarımcısı özel hazırlanmış şablonları çevrimiçi satarak çok iyi paralar kazanabilir.

55. Kişilerin E-posta Pazarlama Sistemlerini Kurun

E-posta yazılım ve sistemleri kurmak için de ödeme alabilirsiniz. Bu sistemlerin çoğu çok profesyoneldir, bu nedenle insanların kafasını karıştırabilir. İnsanların bu sistemleri kurmasına yardımcı olabilirseniz, online olarak para kazanabilirsiniz.

56. Fotoğraf Satın

İnsanlar sürekli olarak web sitesi ihtiyaçları için görseller arıyor. Shutterstock gibi sitelere fotoğraflarınızı yükleyerek telif hakkı ile para kazanabilirsiniz.

57. Seslendirme Yapın

Tanıtım videolarına, podcast’lere vb. seslendirme yaparak oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz.

58. PDF Oluşturun

Çevrimiçi olarak satılan tüm çalışma sayfaları ve e-kitaplar için güzel PDF’ler oluşturabilirsiniz.

59. Düğün Planlaması Yapın

Etkinlik planlamasına benzer, ancak yalnızca düğünlere odaklanır.

60. Sesi Yazıya Çevirme

İnsanlar genellikle sesin yazıya dönüştürülmesine ihtiyaç duyar ve bunu kendileri için yapması için birine ödeme yapmaya isteklidir.

61. Çeviri Hizmeti

Bazı şirketlerin farklı dillere çevrilmiş materyallere ihtiyacı vardır. Bu çok pazarlanabilir ve çok aranan bir beceridir.

62. Sosyal Medya Hesap Takibi

Sosyal medyayı takip etmek için çok zaman ve aktivite gerekir, bu yüzden tonlarca kişi bunu kendileri için yapması için başka insanları işe alır. Sosyal medyayı nasıl doğru şekilde büyüteceğinizi biliyorsanız (yani takipçi satın almıyorsanız), diğer insanlara sosyal medya hesaplarını büyütmede yardımcı olabilirsiniz.

63. Sosyal Medya Katılımını Artırma

Bu, yukarıdakiyle aynıdır, ancak özellikle beğeniler, kalpler, retweetler, takipçiler vb. özellikleri artırmanız beklenir.

64. Facebook Reklam Danışmanı

Facebook reklamları yayınlaması için birini işe alan bir sürü marka vardır. Bu alanda çok yüksek talep var.

65. Kişisel stilist

Müşterileri için internette kişisel tasarım yapan bir sürü moda blogger’ı var. Skype’ye sahip olduğunuz ve moda tutkunuz olduğu sürece, bunu yapabilirsiniz.

66. Kişisel Çevrimiçi Alışveriş Asistanı

Evet, birisi için çevrimiçi alışveriş yapmak üzere işe alınabilirsiniz.

67. Yaşam Koçluğu

Yaşam koçluğu, bireylerin kendileri için mümkün olan en iyi yaşamlarını yaratmalarına yardımcı olur. Kesinlikle gelişen başka bir sektördür.

68. İş Danışmanı

İnsanların işlerini yürütmelerine yardımcı olmak için çevrimiçi danışmanlara ihtiyaç duyar.

69. İlişki Koçu

Bazı koçlar kendilerini ilişkiye özgü koçlar olarak ön plana çıkarır. Çiftlere koçluk yapar, insanların randevu bulmalarına yardımcı olur ve bireylere kendilerini nasıl seveceklerini öğretir.

70. Marka Elçisi

Bu, bir blog için sponsorluk almaya benzer, ancak Twitter sohbeti gibi etkinliklere katılmanızı da gerektirebilir.

71. Takı tasarımcısı

Mücevher koleksiyonunuza bakın, büyük olasılıkla çoğu parçayı çevrimiçi olarak satın aldığınızı göreceksiniz. Bu yüzden mücevher tasarımını nasıl yapacağınızı biliyorsanız, kesinlikle para kazanabileceğiniz bir pazar var.

72. Uygulama Geliştirme

Birçok şirket, tekliflerinden biri olarak uygulamalar geliştirir. Bunun nedeni, insanların akıllı telefonlarından bir şeyler satın aldıkları bir zamanda, para kazanmak için uygulamalara ihtiyaçları olduğunu bilmeleridir. Bu nedenle, uygulama geliştirme oldukça talep gören bir beceridir.

73. YouTube Kanalı Açma

Popüler YouTuber’lar, viral videolardan reklam geliri olarak büyük miktarlarda para kazanıyor. İhtiyacınız olan tek şey bir kamera ve bir fikir. Bir hesap oluşturmak ve video yayınlamak tamamen ücretsizdir.

74. Müşteri Hizmetleri Desteği

İşletmeler büyüdüğünde, müşteri sorunlarını çözmek için müşteri destek elemanlarını işe alır. Nasıl kibar olunacağını ve sorunların nasıl çözüleceğini biliyorsanız, çevrimiçi olarak müşteri hizmetleri desteği verebilirsiniz.

75. Video Animasyon

Video, iş dünyasında kullanılan önemli bir pazarlama aracıdır ve birçok işletme kendileri için animasyonlar yapmaları için bireylere ihtiyaç duyar.

76. İnfografikler Oluşturun

Şirketler, değer sağladıkları ve kolayca paylaşılabilir oldukları için infografik oluşturma eğilimindedir. İnfografikler için büyük bir talep var ve bunları tasarlatmak için de… 

77. Sunum Hazırlayın

İşletme sunumları için slaytlar oluşturmaya adanmış bir iş kurabilirsiniz.

78. Photoshop İle İlgili Herhangi Bir Şey

Photoshop’un artılarını ve eksilerini biliyorsanız, fotoğraf düzenlemekten tasarım yapmaya kadar birçok çevrimiçi iş yapabilirsiniz.

79. Çevrimiçi PR hizmetleri

Son zamanlarda çevrimiçi PR hizmetlerine yüksek bir talep var. Özellikle de blog yazarlarına, yeni kurulan şirketlere ve küçük işletmelere adanmış halkla ilişkiler hizmetlerine… Müşteriler için medyayı nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, size ödeme yapmayı bekleyen kocaman bir pazar var.

80. Kitle Fonlama Danışmanı

Tonlarca girişim ve işletme para toplamak için kitle fonlaması arıyor, ancak çoğunun başarılı bir kampanyayı nasıl yürüteceği hakkında hiçbir fikri yok. Danışman olarak girebileceğiniz yer burasıdır.

81. Web Sitelerinde Yorum Denetimi

Çok fazla trafiğe sahip web siteleri de çok fazla yorum alır. Bir noktada, hepsini yönetmek imkansız hale gelir ve web site sahipleri bunu yapacak insanlara ihtiyaç duyar.

82. 3D Görüntülemeler

Bina ve projelerin 3D görüntülerini oluşturabilir misiniz? Cevabınız evetse, bunu çevrimiçi olarak da yapabilirsiniz.

83. Yazılım Kullanarak Mimari Tasarımlar

Lisanslı bir mimarsanız, işin büyük bir bölümünü çevrimiçi olarak yönetebilirsiniz.

84. Topluluk Yönetimi

İnsanlarla etkileşim kurmayı, yarışmalar düzenlemeyi ve topluluklar oluşturmayı seviyorsanız, topluluk yöneticisi olabilirsiniz. Sosyal medya, Facebook grupları, koşu etkinlikleri vb. dahil olmak üzere çevrimiçi topluluğu yöneterek para kazanabilirsiniz.

85. Veri Girişi

İşletme sahipleri, bazen sadece bazı verileri görebileceği basit bir elektronik tabloya ihtiyaç duyar. Neyse ki, elektronik tablolara veri girişi sağlayan bazı insanlar var. Onlardan biri olursanız, veri girişi ve veri görselleştirme için para kazanabilirsiniz.

86. Konuşma Koçu

Birçok konuşma koçunun tekliflerinin çoğu çevrimiçi olarak da mevcuttur.

87. Video Üretimi

Video prodüksiyonu son derece teknik bir konudur, bu yüzden insanlar bunu kendi başlarına yapmakla uğraşmazlar. Büyük bir kısmı çevrimiçi olarak yapılabilir.

88. Veri Yönetimi

Bir işin yürütülmesinde veriler son derece önemlidir. Bir CRM’nin güncel olduğundan emin olmak veya Google Analytics’e bakmak olsun, veri yönetimi ile kolayca kazançlı bir işiniz olabilir.

89. Yazılım Mühendisliği

Tonlarca işletme ya yazılım satıyor ya da kendi yazılımlarını kullanıyor. Bu nedenle, çoğu zaman yazılım mühendisleriyle freelance çalışıyorlar.

90. Hibe Başvuru Yazarı

Serbest yazma dünyasında, özellikle hibe başvuruları için belirli bir niş vardır. Bununla ilgili biraz tecrübeniz varsa, uzmanlaşabilir ve makul miktarda para kazanabilirsiniz.

91. Tarot Falı Bakın

Tarota yüz yüze bakabileceğiniz gibi bunu Skype üzerinden de yapabilirsiniz. Bu sahip olduğunuz bir beceri ise, bunun için kesinlikle çevrimiçi bir pazar olduğunu bilin.

92. Sosyal Medya Metni Yazın

Web sitesi metni yazmaya benzer ancak sosyal medya kanallarındaki içeriklerin kullanıcıları etkileşime geçirmesi beklenir. Böyle bir yeteneğiniz varsa, sosyal medya metni yazabilirsiniz.

93. Makaleler İçin Veri Tabloları Oluşturun

Elektronik tabloları ve veri tablolarını araştırırsanız, bunları oluşturmak için işe alınabilirsiniz.

94. Hayalet Yazarlık

Hayalet yazarlık, başka birinin adına bir şey yazmaktır. İmza yazmazsınız, ancak bu nedenle çok daha fazla para talep edebilirsiniz.

95. Düzenleme

Yazmak ve düzenlemek iki farklı şeydir. Gelişimsel düzenleme (hikayenin anlamlı olduğundan emin olmak) veya gramer için bir iş kurabilirsiniz.

96. SEO Danışmanı

SEO, herhangi bir çevrimiçi işletme için çok önemlidir, ancak bu, herkesin anlayacağı bir iş değildir. Bununla birlikte, sağlam bir SEO bilginiz varsa, işletmelere SEO ihtiyaçları konusunda yardımcı olmak için ödeme alabilirsiniz.

97. Uzman Perakendeci

Ofis malzemelerinden traş makinelerine kadar her şey için satış yapmanız için büyük bir pazar var.

98. Özgeçmiş Yazma

İnsanlar iş aramayı asla bırakmayacaklar, bu da insanların özgeçmiş yazmalarından asla vazgeçmeyecekleri anlamına geliyor. Bir işverenin dikkatini nasıl çekeceğinizi biliyorsanız, bu sizin için iyi bir iş olabilir. Bunun LinkedIn için de geçerli olduğunu unutmayın.

99. Kariyer Danışmanlığı

İnsanlar iş aramayı asla bırakmayacakları için kariyerleri için yardım aramayı da asla bırakmayacaklar. İşe alım konusunda bir geçmişiniz varsa, çevrimiçi olarak bunu yapabilirsiniz.

100. Uzaktan Teknik Destek

Web siteleri için teknik destek sunmaya başladığınızda, tamamen farklı bir ülkeden bile bunu yapabilirsiniz. 

Web siteleri çöker, e-postalar gelmeyi durdurur, bir eklenti bir şeyleri karıştırır vb. Bu nedenle, uzaktan teknik desteğe büyük ihtiyaç var.

Bu yazıda bahsettiğimiz bazı becerileri nerede geliştireceğinizi merak ediyorsanız, Udemy ve General Assembly gibi sitelerden eğitim alabilirsiniz.