Ücretsiz Hosting

Web sitenizi hiçbir ücret ödemeden barındırabileceğiniz ücretsiz hosting hizmetimizi 3 ay boyunca deneyin!

Ücretsiz Hosting
  • 1 Site Barındırma
  • 1 Adet E-Posta
  • 1 Adet SSL Sertifikası
  • 500 MB Disk Alanı
  • 5 GB Trafik

3 Ay Ücretsiz Dene

Niobe Hosting ile ücretsiz bir web hosting paketi satın aldığınızda, yalnızca piyasadaki en güçlü özelliklerle donatılmış hosting paketlerinden birini almakla kalmaz, aynı zamanda 24 saat müşteri desteği, olağanüstü güvenilirlik, yüksek hızlı SSD disk altyapısı, kolay hosting yönetim paneli, ücretsiz taşıma desteği vb. birçok premium özellikten de yararlanabilirsiniz.

Daha önce Niobe Hosting’den hosting satın almadıysanız, sadece 1 defaya mahsus, ücretsiz hosting paketimizi 3 ay boyunca deneyimleyerek yüksek performanslı hosting hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Niobe Hosting’in Öne Çıkan Özellikleri

En Güncel Platform

Windows ya da Linux sunucuda barındırdığınız bir web siteniz varsa, otomatik işletim sistemi sürüm güncellemeleri ile işletim sisteminizi en güncel versiyonuyla kullanın.

Wordpress Uyumlu Altyapı

Optimizasyonu Wordpress'e uygun olarak yapılandırılmış yüksek performanslı sunucularımızda, en hızlı WordPress deneyimini yaşayın.

%100 SSD Altyapı

Site açılma sürelerini minimuma indirmenize yardımcı olacak SSD altyapısı ile yüksek performans sağlayın.

cPanel Kontrol Paneli

Türkçe destekli cPanel’in arayüzünden faydalanarak Niobe Hosting'de barındırdığınız hosting, yedekleme, e-posta gibi hizmetleri ücretsiz olarak kolayca yönetin.

Cloud Hosting Platformu

Web siteleriniz Niobe Hosting cloud platformunun sağladığı esnek altyapı ile yüksek performans ile çalışsın.

Ücretsiz Yedekleme Hizmeti

Otomatik yedekleme ile herhangi bir veri kaybında web sitenizi garantiye alın, son yedeğinizi ücretsiz olarak geri yükleyin.

Yedekli DNS Sunucular

Üst düzey performans ve verimlilikte çalışan cloud hosting paketleri için ayrı olarak yapılandırılan yedekli DNS altyapısı ile bir sorunla karşılaştığınızda, süreklilik sağlayın.

Kesintisiz Teknik Destek

Uzman destek ekibimize 7/24 ihtiyaç duyduğunuz her an; telefon, ticket ve canlı destek ile 3 farklı kanaldan ulaşın.

Antispam ve Antivirüs Koruması

Antispam teknolojimizle, Niobe Hosting’de barındırılan tüm web sitesi ve e-posta’larınız üzerinde güvenliği sağlayarak spam'lar cloud barındırma platformumuza ulaşmadan ortadan kaldırın. Antivirüs korumamızla da, FTP'deki dosyalara zararlı virüslerin bulaşmasının önüne geçin.

Otomatik Kurulan Popüler Uygulamalar

wordpress

WordPress

Dünya üzerinde en çok tercih edilen CMS (İçerik Yönetim Sistemi) olan WordPress, kolayca web siteleri oluşturmanıza ve çevrimiçi mobil uyumlu içerikler yayınlamanıza olanak tanır. 2003 yılında piyasaya sürülen ve kullanımı ücretsiz olan CMS; bloglar, forumlar, galeriler, işletme web siteleri, çevrimiçi mağazalar ve daha fazlasını oluşturmak için kullanılabilen çok yönlü responsive bir platformdur.
joomla

Joomla

Joomla, dinamik ve etkileşimli web siteleri geliştirmenize olanak tanıyan ücretsiz ve açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir. (CMS). Nesne yönelimli programlama (OOP) teknikleri ve yazılım tasarım kalıpları kullanılarak PHP ile yazılmıştır; MySQL, MS SQL veya PostgreSQL'de veri depolama yeteneğine sahiptir.
opencart

Opencart

Opencart, PHP programlama dili ve MySQL veri tabanı kullanılarak oluşturulmuş bir çevrimiçi mağaza yönetim sistemidir. Halihazırda entegre edilmiş birçok temel alışveriş mağazası işlevselliğine sahip bir framework ve sistemdir. Opencart, geliştirici dostu ortamı, kolay kurulumu ve birçok modülün kurulumunun tamamen ücretsiz olduğu devasa çevrimiçi modül mağazası sayesinde yaygın olarak kullanılır.
drupal

Drupal

Drupal, açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir (CMS). PHP programlama dilinde yazılmıştır ve bir GNU General Public License altında dağıtılmaktadır. Drupal, kullanıcı dostu şablon kaynağıyla bireylerin çeşitli türlerde web projeleri oluşturmasına yardımcı olur. Diğer içerik yönetim sistemleriyle karşılaştırıldığında, Drupal kısmen çok yönlülüğü nedeniyle birçok proje yöneticisine çekici gelir.
magento

Magento

En iyi e-ticaret platformlarından biri olan Magento, kullanıcılarına alışveriş deneyiminden ödün vermeden çevrimiçi mağazalarındaki görünümü, işlevselliği ve içeriği kontrol etme olanağı verir. Ayrıca Magento, kullanıcılarına çeşitli kullanışlı araçlar ve özellikler sunar. Buna pazarlama, arama motoru optimizasyonu ve katalog yönetimi vb. araçlar dahildir. Genel olarak, platform her büyüklükteki mağazaya hitap edebilir.
prestashop

Prestashop

WordPress'e oldukça benzeyen PrestaShop, ücretsiz olarak erişilebilen açık kaynaklı bir e-ticaret platformudur. PHP üzerinde çalışır ve kapsamlı e-ticaret web siteleri oluşturulmasına yardımcı olur. Şu anda dünya çapında PrestaShop tarafından desteklenen yaklaşık 270.000 çevrimiçi mağaza vardır.

Ücretsiz Wordpress Uygulaması ile Siteni Kur

WordPress, hızlı ve basit şekilde web siteleri oluşturmak için kullanılan, en çok tercih edilen içerik yönetim sistemidir (CMS). Şu an tüm web sitelerinin %41'inden fazlası kolay arayüzü sayesinde WordPress ile oluşturulmuştur. WordPress; işletme web siteleri, çevrimiçi portföyler, e-ticaret mağazaları ve çok daha fazlasını oluşturmak için kullanılabilir.

Esnek, hızlı ve basit şekilde web sitelerini yönetmek isteyen herkes için en ideal çözüm olan WordPress kurulumu, başlangıçta teknik bilgisi olmayanların işlerini zorlaştırsa da, Wordpress hosting planlarımızda yer alan içerik yönetim kurulumu sayesinde, WordPress web sitenizi saniyeler içinde kurabilirsiniz.

%100 SSD & Hızlı Hosting Hizmeti

Geleneksel sabit disk sürücüler (HDD) yerine SSD'lerle donatılmış son teknoloji %100 SSD altyapımız sayesinde, 10 kata kadar daha fazla performans gösterin. Kesintisiz hizmet, minimum açılma süreleri ve yüksek erişebilirlik sağlayan ücretsiz hosting paketlerimizle, ziyaretçilerinize yüksek performanslı web siteleri ve minimum açılma süreleri sunarak müşteri memnuniyetinizi en üst seviyeye çekebilir ve site dönüşümünüze katkı sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz Web Hosting İle
Ücretli Hosting'in Farkı Var Mı?

Ücretsiz web hosting de tıpkı ücretli web hosting planlarımız gibi kaliteli, hızlı, güvenilir ve zengin özelliklere sahiptir. Tüm ücretli hosting paketlerimizde bulunan yüksek hızlı SSD disk altyapısı, ücretsiz web hosting hizmetimizde de bulunmaktadır. Her iki hosting planında da aynı güvenlik, bant genişliği, teknik destek, kolay hosting yönetim paneli, ücretsiz taşıma desteği, %100 SSD altyapı vb. özellikler mevcuttur.

Ücretsiz hosting ile ücretli hosting arasındaki tek fark, fiyatlandırmadır. Ücretsiz hosting kullanımı, daha önce Niobe Hosting’den hosting satın almayan herkes için 3 ay ücretsiz şekilde kullanılabilirdir.

Ücretsiz Hosting ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Ücretsiz web hosting nedir?

Ücretsiz web hosting, daha önce Niobe Hosting üzerinden hiç hosting hizmeti almayan mevcut müşterilerimiz ve yeni müşteriler 1 kereye mahsus 3 aylık süre ile sunulan bir web hosting hizmetidir.

Ücretsiz hosting nasıl satın alınır?

Daha önce Niobe Hosting üzerinden hiç hosting hizmeti almadıysanız, Niobe Hosting’e gelerek 1 kereye mahsus ücretsiz hosting satın alabilirsiniz.

Ücretsiz hosting planlarına dahil olan hizmetler nelerdir?

Ücretsiz hosting planlarında da, tıpkı diğer hosting planlarımızda olduğu gibi birçok premium servisi ücretsiz olarak kullanıma sunuyoruz. Ücretsiz hosting ile kullanımınıza sunduğumuz ücretsiz servisler arasında; 7/24 kesintisiz destek, domain ve e-posta yönetim desteği, yedekleme ve taşıma hizmeti bulunmaktadır.

Ücretsiz hosting planını kullanmak için alan adı gerekli midir?

Evet ücretsiz hosting planını kullanmak için bir alan adınızın olması şarttır. Web sitenizi yayına alabilmek için ücretsiz hosting planıyla birlikte, eğer bir alan adınız yoksa, markanız için bir alan adı da satın almanız gerekir. Bu durumda Niobe Hosting domain sorgulama sayfasına girerek markanıza uygun alan adını sorgulayabilir ve alan adınızın müsaitlik durumuna göre domain kaydınızı yapabilirsiniz.

Alan adınız varsa, NS (Nameserver) yönlendirmesi yaparak da hizmeti kullanabilirsiniz.

Niobe Hosting name server adresleri:
ns11.trdns.com
ns12.trdns.com

Bedava hosting güvenli mi?

Evet, tıpkı diğer hosting planlarımızda olduğu gibi bedava hosting planınızda Niobe Hosting güvencesindedir. Niobe Hosting bedava hosting paketlerinde en yaygın saldırı türleri için koruma sağlar.

Hosting planlarımız ücretsiz Let's Encrypt SSL sertifikaları ile birlikte gelir. Bu, sitenizin tüm ziyaretçiler için güvenli olduğu anlamına gelir.

Tüm ucuz hosting paketlerimizde ücretsiz yedekleme vardır. Bu, verilerinizin korunmasını sağlar ve herhangi bir veri kaybı durumunda, sitenizi tek bir tıklamayla geri yüklemenize olanak tanır.

Niobe Hosting, sitenizi kötü amaçlı yazılımlar ve DDoS için otomatik olarak tarar. Bu, sizi web sunucunuzun güvenliğini aşmaya çalışan bilgisayar korsanlarına karşı koruyacaktır.

Ücretsiz hosting hizmetinde SSL sertifikası ücretli midir?

Ücretsiz hosting hizmetimizde de sizi ve ziyaretçilerinizi korumaya yardımcı olmak için ücretsiz olarak Let's Encrypt SSL sertifikası mevcuttur.

Alan adım var bedava hosting hizmetinden yararlanabilir miyim?

Alan adına sahip olmanız, bedava hosting hizmetinden yararlanmanıza engel olmamakla birlikte, bu hizmetten yararlanabilmeniz için Niobe Hosting üzerinden hiç hosting hizmeti almayan yeni bir müşteri veya hosting hizmeti almamış bir müşteri olmanız gerekir.

Domaininizle, bedava hosting planınızı bağlamak için yapmanız gereken tek şey, domain isim sunucularını Niobe Hosting isim sunucularına yönlendirmektir.

Niobe Hosting name server adresleri:
ns11.trdns.com
ns12.trdns.com

Web sitemi ücretsiz olarak nasıl hazırlayabilirim?

Ücretsiz site açmak ve bedava internet sitesine sahip olmak istiyorsanız, ücretsiz hosting planınızı satın aldıktan sonra, WordPress, Joomla, Magento vb. CMS'lerdeki tema ve eklentileri kullanarak web sitenizi ücretsiz olarak hızla yayına alabilir ve bu ekonomik çözümden yararlanabilirsiniz.
Destek Uzmanlarımız 7/24 Yanınızda!

Aşağıdaki destek kanallarından bizimle iletişime geçebilir ve hızlı destek alabilirsiniz

Kaynak Kullanımı
- Paketinize tanımlanmış işlemci değerinin tamamı (Örneğin 1 çekirdek işlemci için %100) ya da daha fazlası 90 saniyeden uzun süre kullanılamaz.

- Her ne şartla olursa olsun sunucuda gözetimsiz olarak sunucu taraflı süreçler yürütülemez. Buna IRCD gibi scriptler örnek olarak gösterilebilir.

- Paylaşımlı hosting hizmetlerinde MySQL veritabanlarına sadece sunucu lokalinden bağlantıya izin verilmektedir. Uzaktan erişim ya da MYSQL Workbench, Navicat gibi uygulamaların kullanımına izin verilmez.

- 20 saniyeden uzun hiçbir MySQL sorgusu yürütülemez. MySQL tabloları uygun bir biçimde indekslenmelidir.

- Teknik yetkililer tarafından onaylanmayan "zamanlanmış görevler / cronjob" sunucuda kontrolsüz olarak çalıştırılamaz.

- E-posta iletişimlerinde "ek" olarak gönderilecek ya da alınabilecek dosya boyutu maksimum 25 MB ile sınırlıdır. (Gönderim esnasında alıcı sunucuların limitlerine ayrıca dikkat edilmelidir.)

- Her hosting hizmeti dış sunuculara günlük 1250 adet e-posta gönderebilir. Hosting hizmeti altındaki hesaplar arasında ve saatlik gönderime yönelik bir kısıtlama yoktur. Ancak bu durum toplu olarak reklam, bülten ve bildirim amaçlı gönderimler için kullanılamaz.

- Gönderilen mailler herhangi bir anda 50'den fazla kullanıcıya gönderilemez. Toplu gönderimlerin tespiti ve kısıtlanması kapsamında son 1 saatlik süreçte 20'den fazla başarısız e-postanın kuyrukta kalması hesabınızın gönderim servisinin engellenmesine sebep olabilir.

- Paylaşımlı hosting hizmetlerinde bir klasörün içinde 100.000'den fazla klasör olmamalıdır.

- FTP alanlarında çalıştırılabilir (exe, bat, vbscript, .sh vb) dosya barındırılmasına izin verilmez.

- FTP alanlarında depolama ve arşiv amaçlı yedek barındırılmasına ya da ISO dosyalarının saklanmasına izin verilmez. Bu tür dosyalar tespit edildiğinde herhangi bir bilgilendirme yapılmadan ve onay alınmadan silinmesi sunucu yetkililerinin insiyatifindedir. Yedeklenmemiş içeriklerin kaybından Niobe Hosting sorumlu tutulamaz.

- Paylaşımlı hosting'lerde bir web sitesine anlık olarak connection 150 / saniye ile kısıtlıdır.

Paylaşımlı Sunucularda İzin Verilmeyen Materyaller
- IRCD (Irc sunucu içerikleri)

- IRC script’leri/bot’ları

- Korsan Yazılım/Warez

- IP Tarayıcılar

- Bruteforce Programları/Script’leri/Uygulamaları

- Mail Bomber’lar/spam script’leri

- Escrow hesabı

- Hacker’lığa odaklı siteler/arşivler/programlar

- Warez/korsan/yasadışı içerik dağıtan ya da onlara link veren forumlar veya internet siteleri

- Dolandırıcılık ve hesap ele geçirme amacı taşıya oltalama (phishing) içerikli siteler

- Canlı Spor müsabakalarının her tür yayını, lisanssız/izinsiz içerik aktarımının yapılması

- Bit torrent veya diğer P2P (peer-to-peer) uygulamaları, tracker ya da istemci olarak

- Mail Bombing, Mailer Pro, spam script ile e-mail gönderimi girişimleri

- Yatırım siteler ( E-Altın Borsası, Second Life/Linden Borsası, Ponzi, MLM)

- Kişi ve kurumlara karşı işlenen hakaret ve söylem içerikleri

- Müstehcen içerikler ( Çıplaklık, pornografi veya benzer içerik )

- Telif hakları, ticari marka, patent, ticari sır veya herhangi bir üçüncü taraf bilgileri izinsiz kullanımları - ihlalleri

- Siber zorbalık kapsamında değerlendirilen her türlü karalayıcı, taciz edici, küfür, tehdit veya kişi gizliliğini ihlal ve şiddete teşvik eden, tehdit, nefret içerikleri

- Ulusal güvenliği ya da kolluk kuvvetlerinin soruşturma süreçlerini etkileyecek içerikler

- Yasa dışı madde kullanımına teşvik eden içerikler

- Yasadışı faaliyetleri tanıtan veya hizmet veren içerikler ( Silah kaçakçılığı, kumar, bahis, piyango )

- Denial of Service attacks (DDOS), Bruteforce, Syn Attack gibi servis saldırıları

- İzinsiz sistem veya ağ güvenlik açığı test etmek, güvenlik ya da kimlik doğrulama önlemlerini ihlal etmek amaçlı girişimde bulunma

- Open Proxy sunucuları, relay mail sunucuları, DNS recursion gibi hizmetler ile ağın kötüye kullanımı

- Fatura tahsilat siteleri

- Malicious (Kötü niyetli) yazılım, Fraudent (sahte) içerik, Phishing (Kimlik avı) girişimleri

- Sunucularda lisansız uygulama kullanımına izin verilmemektedir. Gerekli hallerde Niobe Hosting lisans belgesini talep edebilir.

Sınırsız web sitesi barındırabileceğiniz paketler

Satın alınan hizmetin sınırsız hizmet paketi olması halinde dahi, bu kullanım hakkının adil kullanım kotası kapsamında olması gerektiği hususunda MÜŞTERİ bilgi sahibi olduğunu ve buna göre hareket etmekle yükümlü olduğunu peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

Adil kullanım kotası sınırsız hosting hizmeti paketleri bakımından 1000 adet web sitesi ve 1000 adet subdomain olarak belirlenmiştir. MÜŞTERİ, kullanım bakımından bu sınırın üzerinde bir talepte bulunamayacağını, talepte bulunması halinde Niobe Hosting tarafından bu kullanımın durdurulabileceği, askıya alınabileceği ya da sözleşmenin geçici ve/veya kalıcı olarak fesih edilebileceğini peşinen gayri kabili rücu olarak kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

MÜŞTERİ' nin böyle bir durumun varlığı halinde satın aldığı hizmetin sınırsız olduğu iddiasında bulunması ve Niobe Hosting' in sorumluluğuna gitmesi mümkün değildir.

Blog