İlk Gelen Alır! TR Domainler Artık Belgesiz. Üstelik 0.99$’a Hemen Belgesiz Kaydet

Mssql ve Mysql Veritabanı

İhtiyaçlarınıza Göre Ölçeklendirilen Veritabanı Çözümleri

MsSQL Veritabanı
24.99$/Yıl 699.72₺/Yıl
19.80 $ 554.4 ₺
%21 İNDİRİM
  • Windows Platform
  • 500 MB Database Boyutu
  • SINIRSIZ Bağlantı
  • %10 Limit Aşımı
MySQL Veritabanı
14.99$/Yıl 419.72₺/Yıl
7.80 $ 218.4 ₺
%48 İNDİRİM
  • Linux Platform
  • 500 MB Database Boyutu
  • SINIRSIZ Bağlantı
  • %10 Limit Aşımı

Veritabanı İhtiyaçlarınız için Kurumsal Çözümler

msSQL veya mySQL veritabanı uygulamalarının kurulduktan sonra sistem ayarlarının gerçekleştirilmesi ve 7/24 izlenmesini sağlıyoruz. Yaptığımız monitoring çalışması sayesinde kullandığınız veritabanı sistemlerinin stabil ve yüksek performansla çalıştırıyoruz.

Neden Niobe Hosting Veritabanı?

Hızlı Kurulum Hızlı kurulum yapmaya imkan veren Niobe Hosting cloud altyapısı sayesinde istediğiniz msSQL veya mySQL veritabanı dakikalar içinde kurularak teslim edilmektedir.
msSQL ve mySQL Desteği İsterseniz msSQL veya mySQL veritabanını hızlıca satın alabilir ve bu veritabanları üzerinden istediğiniz işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Uzak Erişim Desteği Veritabanı hizmetlerinize dilediğiniz sunucudan bağlantı kurabilir, uzak bağlantı desteği ile Microsoft SQL Management Studio ve Navicat gibi uygulamalar ile yönetebilirsiniz.
Ücretsiz Yedekleme Hizmeti Hizmet aldığınız veritabanları periyodik olarak yedeklenerek herhangi bir veri kaybında son yedek kurulur ve veritabanınızı ücretsiz olarak tekrar aktif hale getiriyoruz.
Müşterilerimizin Görüşleri
Siz de mutlu müşterilerimiz arasındaki yerinizi bugün alın
Sıkça Sorulan Sorular

Veritabanı nedir?

En basit tanım ile veritabanı; belirli bir amaca yönelik düzenlenmiş kayıtların ve dosyaların bir arada saklandığı ve organize edildiği yapıyı ifade eder. Zaman içinde değişen ve gelişen ihtiyaçlara yönelik, farklı türlerde veritabanı servisleri keşfedilmiştir. Buna rağmen en çok bilinen türleri MSSQL (Microsoft SQL) ve MYSQL 'dir. Bunun dışında AbentaCart, Cassandra, CouchDB, MongoDB, PostgreSQL ve Redis gibi türleri bulunmaktadır.

SQL Nedir?

SQL, verileri yönetmek ve tasarlamak için kullanılan bir veritabanı yönetim sistemidir. SQL, kendisi bir programlama dili olmamasına rağmen birçok kişi tarafından programlama dili olarak bilinir. SQL herhangi bir veri tabanı ortamında kullanılan bir alt dildir.

MSSQL veritabanı nedir?

MSSQL Veritabanı, Microsoft firmasının SQL veritabanı ürünüdür. Özünde yaptığı iş diğer veritabanı servisleri ile aynıdır ancak kendi yapısına uygun komutları ve kuralları vardır. Özellikle yine Microsoft'un yazılım dilleri olan ASP ve .NET ile yüksek uyumluluk göstermektedir.

MySQL veritabanı nedir?

MYSQL Veritabanı, açık kaynak kodlu bir veritabanı yönetim sistemidir. Açık kaynak kodlu olması geliştirilebilir kalmasını ve Dünya genelinde en çok kullanılan, güvenilir veritabanı yapılarından biri olmasını sağlamıştır.

MSSQL veritabanımı hangi panelden yönetebilirim?

MSSQL veritabanı hizmetinizi ücretsiz olarak sunulan "Microsoft SQL Management Studio" uygulaması ile bilgisayarınızdan bağlanabilir ve yönetebilirsiniz.

MYSQL veritabanımı nasıl yönetebilirim? Uzaktan bağlantı kurabilir miyim?

MYSQL veritabanı hizmetinizi Navicat gibi yönetimsel uygulamalar ile uzaktan yönetebileceğiniz gibi veritabanı sunucusunda bulunan PHPMyAdmin uygulaması ile web tarayıcı üzerinden yönetebilirsiniz.

Veritabanı hizmetlerine uzak bir sunucudan ya da websitesinden erişim sağlayabilir miyim?

Evet, ücretli olarak satın aldığınız veritabanı hizmetlerinin tamamına herhangi bir sunucudan, websitesinden ya da mobil uygulama gibi servisten erişim sağlayabilirsiniz.

MSSQL veritabanı aldım, ne zaman kurulur?

Ödemeniz sonrasında hizmetiniz otomatik olarak bir kaç dakika içerisinde kullanıma hazır olur ve erişim bilgileriniz sistemde kayıtlı e-posta adresinize iletilir.

MSSQL veritabanı ile MySQL veritabanı arasındaki farklar nelerdir?

Temel olarak her iki hizmetin kullanım amacı ve yaptıkları işler aynıdır. Ancak kodlama dillerinde olduğu gibi veritabanı yapılarının da kendine has komut setleri ve kuralları vardır. Yazılımınıza ve kullanım şeklinize göre size uygun hizmet türünü belirleyebilirsiniz.

Veritabanı hizmetimin yedekleme periyotları nedir?

Veritabanı hizmetleriniz her gün gece yarısı itibariyle yedeklenmektedir.

MySQL veritabanımın yedeğeni nasıl alabilirim?

PHPMyAdmin uygulamasına web tarayıcınızdan ulaşarak veritabanı bilgileriniz ile giriş yapabilir ve "Dışa aktar" menüsü ile yedeğinizi alabilirsiniz.

Veritabanı hizmetlerim için yedekten geri dönmek istiyorum, nasıl yapabilirim?

Geri yükleme talebinizi teknik ekibimize ulaştırmanız sonrasında uygun tarih ve geri yükleme yönergeleri için kısa bir süre içinde geri bildirim sağlanabilecektir.

Veritabanımın disk alanını yükseltebilir miyim?

Evet, hizmetinize ait disk alanının yetersiz kalması durumunda sadece aradaki fiyat farkını ödeyerek müşteri paneliniz aracılığıyla yükseltme yapabilirsiniz.

Veritabanı disk alanı boyutunda bir sınır var mı?

Evet, standart olarak hizmetler 500MB disk alanına sahiptir.Diğer seçenekler için paket detaylarını incelemenizi öneririz.

Veritabanlarıma ait log boyutunda bir sınırlama var mı?

Veritabanı için log dosyanız, veritabanı hizmetinize ait disk alanı boyutunu aşamaz. Özellikle MSSQL veritabanı hizmetlerinde oluşan transaction-log dosyası, 500MB'tan büyük olamayacaktır. Log dosyanızı müşteri paneliniz üzerinden boşaltabilmeniz (shrink işlemi yapabilmeniz) mümkündür.

Veritabanı aldım, hosting almak zorunda mıyım?

Hayır, herhangi bir websitesi, mobil uygulama ya da internet servisiniz için veritabanı hizmetlerimizi kullanabilirsiniz.

MSSQL veritabanımın yedeğini nasıl alabilirim?

Microsoft SQL Management Studio uygulamasında bulunan .bak uzantılı yedek alma fonksiyonu ile yedeğinizi dilediğiniz zaman alabilirsiniz.Ayrıca dilediğiniz zaman veritabanınıza ait .mdf ve .ldf uzantılı ham dosyaların yedeğini teknik ekibimizden talep edebilirsiniz.
Destek Uzmanlarımız 7/24 Yanınızda!

Aşağıdaki destek kanallarından bizimle iletişime geçebilir ve hızlı destek alabilirsiniz

Sayfa Güncelleme Tarihi: 07.07.2021