Bu hata, mail gönderimi yapmaya çalıştığınız adresin kotası dolduğu için, gönderdiğiniz mailleri kabul edemediğini bildirmektedir.

Eğer size mail gönderenler bu hatayı alıyorsa, kotanız dolmuştur ve mail temizliği yaparak yer açmanız gerekmektedir. Aşağıdaki 2 adımdan birini kullanarak mail temizliği yapabilir ve kotanızın açılmasını sağlayabilirsiniz.

– http://mail.alanadınız.com webmail adresinize girerek tüm mail hesaplarınızı kontrol edebilir ve mail temizliği yapabilirsiniz.

– Outlook vb. mail programlarınız vasıtasıyla mailleri bilgisayarınıza indirerek sunucudan silinmesini ve kota açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu işlemin Outlook üzerinde yapılabilmesi için Araçlar menüsünden E-posta Hesapları veya Hesaplar veya Hesap Ayarları menü seçeneğine girin, açılan yeni pencerede mail hesabınız üzerine çift tıklayın. Hesap Özellikleri penceresinde Diğer Ayarlar butonu varsa bu butona tıklayın ve Gelişmiş sekmesine gelin. Diğer Ayarlar butonu yok ise direkt olarak Gelişmiş sekmesine gelin. “İletilerin bir kopyasını sunucuda bırak” seçeneğinin kapalı olduğunu kontrol edin, kutucuk işaretli ise işareti kaldırın.

ileti kopyasını sunucuda bırakma