Bu anlatım mailadmin paneli üzerinden e-posta hesabı oluşturma adımlarını göstermektedir.

Mailadmin panelinden işlem yapmak için öncelikle mailadmin e-posta hesabının bilgileri ile panele giriş yapmanız gerekmektedir. Mailadmin hesabının bilgilerini, eğer daha sonra değiştirmediyseniz, hosting açılışında size gönderilen hosting açılış bilgileri mailinden bulabilirsiniz.

Yeni e-posta hesabı oluşturmak için sayfanın üst bölümündeki yeni kullanıcı ikonuna ya da orta bölümdeki New User butonuna basınız.

Yeni e-posta oluşturma ekranı ayrı bir pencerede açılacaktır. Açılan bölümde girmeniz gereken bilgileri aşağıda bulabilirsiniz;

  • Alias: E-posta hesabının adı (@işaretine kadar olan bölüm).
  • Username: E-posta hesabının tamamı, aynı zamanda kullanıcı adı olarak kullanılacaktır ([email protected] şeklinde girilmesi gerekmektedir).
  • Name: Zorunlu değildir, webmail kullanıldığı taktirde, gönderilen maillerde, gönderici olarak görülecek isimdir. Bir e-posta istemci yazılımı (Outlook, Thunderbird, Mail vb.) kullanacaksanız bu alanı doldurmanız gerekli değildir.
  • Password ve Confirm bölümlerine yeni oluşturacağınız e-posta hesabının şifresini girmeniz gerekmektedir. Yeni gireceğiniz şifrenin 8-25 karakter arasında bir uzunluğa sahip olması gerekmektedir, ayrıca şifre içerisinde en az bir küçük harf [a-z], en az bir büyük harf [A-Z], ve en az bir rakam [0-9] olmak zorundadır.

OK tuşuna basarak hesabı oluşturabilirsiniz.

Oluşturduğunuz yeni e-posta hesabını, liste içerisinde görebilirsiniz.

Oluşturduğunuz e-posta hesabını e-posta istemci (Outlook, Thunderbird, Mail vb.) yazılımında tanımlamak için aşağıdaki resme bakarak, hesap oluşturma videolarına ulaşabilirsiniz.