Bu anlatım mail hesap şifrelerinin değiştirilmesini adım adım göstermektedir.

İşlemlere başlayabilmeniz için öncelikle www.niobehosting.com kontrol panelinize üye girişi yapmanız gerekmektedir. Bunun için tarayıcınızın adres çubuğuna “www.niobehosting.com” yazıp Enter tuşuna basınız. Sayfa açıldığında Üye Girişi bölümünü takip edin.

Hizmetleri satın alırken kullandığınız mail adresini kullanıcı adı bölümüne girip, şifrenizi de altındaki kutucuğa girin ve daha sonra Giriş butonuna basın. Şifrenizi hatırlamıyorsanız Giriş butonunun altındaki Şifremi Unuttum linkini takip edebilirsiniz. Eğer kullanıcı adınızı da hatırlamıyorsanız aşağıdaki linkte bulunan telefon numaramızdan Muhasebe bölümümüze ulaşarak, yapılması gereken işlemleri öğrenebilirsiniz.

http://www.niobehosting.com/Contact.aspx

Hizmetinizin türüne göre Webhostingler ya da Bayilikler‘i seçiniz.

Mail hesapları üzerinde işlem yapacağınız hizmet adının yan tarafında bulunan İşlemler için tıklayın linkine tıklayın.

Mail işlemleri‘ni seçin.

Şifresini değiştireceğiniz mail hesabının yanında bulunan Güncelle butonuna basın.

Sayfanın alt bölümünde yeni şifrenizi giriniz. Oluşturacağınız yeni şifrenin 8-25 karakter arasında bir uzunluğa sahip olması gerekmektedir, ayrıca şifre içerisinde en az bir küçük harf [a-z], en az bir büyük harf [A-Z], ve en az bir rakam [0-9] olmak zorundadır. Gerekli bilgileri girdikten sonra Şifreyi değiştir butonuna basabilirsiniz.

Şifreniz güncellenmiştir. Dilerseniz farklı bir mail hesabının şifresini güncelleyebilirsiniz.

Yapılan şifre değişikliğini kullandığınız e-posta istemci (Outlook, Thunderbird, Mail vb.) yazılımında da tanımlamanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki resme bakarak, hesap oluşturma videolarına ulaşabilir ve hesap ayarlarınızda şifrenin nerede düzenlendiğini görebilirsiniz.