Mailadmin panelinizde New Group  adlı butona tıklayınız

grup1

Açılan penceredeki Alias ve Description karşısındaki kutucuklara örnek olarak grup ismi olarak  teknik, muhasebe gibi  isimler ile doldurup adlandırabilirsiniz. Sonrasında Ok butonuna basarak grup oluşturabilirsiniz.

grup2

Aşağıdaki işaretli kısımda oluşmuş olan grup kullanıcısının üzerine tıklayıp grup üyelerini ekleyebilirsiniz.

grup3

Açılan pencerede önce  Members ve Create New

grup4

Create new butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki pencerede domain ismi bulunan  ilk kutucuk sabit ikinci kutucuktaki domain altında oluşmuş olan mailler yer almaktadır buradan örnekteki gibi iletisim adlı kullanıcı seçilip  select account tıklanır  ve  ok butonu ile kaydedilir.

Bu işlemle gruba ilk kullanıcı eklenmiş olur. Diğer kullanıcılarıda aynı şekilde gruba dahil etmek istediğiniz kullanıcıları ekleyebilirsiniz.

grup5

Son olarak işlemler bittikten sonra  oluşturmuş oldugumuz grup a mail attıgımızda ekledimiz tüm kullanıcılara bu mail bir kopyası gönderilicektir.  grup a mail gönderirken   [email protected]  şeklinde göndermeliyiz. Yada muhasebe adında oluşturduysak   yine aynı şekilde [email protected] şeklinde oluşturacağı için hesap ismi yine [email protected] şeklinde olucaktır.