Bu içeriğimizde sizlere OS X işletim sistemine sahip MAC cihazlarınız Mac Mail içerisinden IMAP formatında mail kurulumu hakkında detaylı bilgilendirme sağlayacağız. İçeriğimizdeki adımları takip ederek sizlerde kolayca mail hesaplarınızı cihazınıza kurabilirsiniz.

1- Mac Mail programını bilgisayarımızda çalıştırdıktan sonra sol üst menüden “Mail” sekmesine tıklıyoruz.

2- Mail sekmesi içerisinden “Tercihler…” seçeneği ile kuruluma devam edebiliriz.

3- Tercihler penceresinden sol alttan “+” butonu ile mail hesabımız için detayları oluşturacağız.

4- “Bir Mail hesabı sağlayıcısı seçin…” penceresi içerisinden “Başka Bir Mail Hesabı…” seçeneğini aktifleştirerek “Sürdür” butonuna tıklıyoruz.

5- Ad ve soyad bilgimizi girdikten sonra kurulumunu yapmak istediğimiz mail hesabını ve hesap parolamızı girerek “Giriş Yap” butonuna tıklayalım.

6- Gelen ve giden sunucu seçim penceresinde (mail.siteadiniz.uzantiniz) formatına dikkat ederek bilgileri doldurarak IMAP format seçimini yaptıktan sonra “Giriş Yap” butonuna tıklıyoruz.

7- Bu aşamada dilerseniz “Notlar”ınızı da senkronize ederek “Bitti” butonuna tıklayabilirsiniz.

8- Hesaplar menüsü altında listelenen mail hesabınızın “Sunucu Ayarları” sekmesi içerisinden “Bağlantı ayarlarını otomatik olarak yönet” seçeneklerini inaktif konuma getiriyoruz. Altında açılan menü içerisinden “TLS/SSL Kullan” seçeneklerini kaldırarak “Kaydet” butonuna tıklıyoruz.

9- Mail kurulum işleminiz başarıyla tamamlanmıştır.