Bu içeriğimizde günümüzde mail programları arasında kullanıcılara en fazla imkan sunan Thunderbird programında POP3 mail kurulum işleminin detaylarını paylaşacağız. Windows ve Linux tarafında ücretsiz şekilde kullanabileceğiniz açık kaynak kodlu Thunderbird mail programı Mozilla tarafından geliştirilmiş ve birçok mail formatı için kullanılabilmektedir.

1- MAC cihazımızda Thunderbird programını açtıktan sonra sağ üst panelden “Araçlar” menüsü içerisinden “Hesap Ayarları” sekmesine tıklıyoruz.

2- Hesap Ayarları penceresi içerisinden sol alt menüde “Hesap İşlemleri” aracılığıyla “Posta hesabı ekle…” butonuna tıklıyoruz.

3- Ad Soyad bilgisini girdikten sonra Thunderbird’de kurmak istediğimiz mail hesabımızı ve hesap parolarını yazarak “Devam et” butonuna tıklıyoruz.

4- Devam et butonuna tıkladıktan sonra yüklenme ekranında belirtilen “Elle yapılandırma” butonuna tıklayarak gelişmiş ayarlarımızı yapılandırabiliriz.

5- Gelişmiş ayarlarınızı elle yapılandırırken aşağıdaki formatta değerleri girebilirsiniz.

Gelen: POP3 (Mail kurulum türü)
Gelen Sunucu Adresi: mail.siteadiniz.uzantiniz
Giden Sunucu Adresi: mail.siteadiniz.uzantiniz
Gelen Sunucu Port No: 110
Giden Sunucu Port No: 587
SSL: Hiçbiri
Yetkilendirme: Normal Parola
Tüm ayarlarınız görseldeki şekilde düzenledikten sonra “Bitti” butonuna tıklayabilirsiniz.

6- Bitti butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan pencerede güvenlik uyarısı çıkacaktır. Bu aşamada uyarı dikkate almadan devam edebilirsiniz. Niobehosting olarak bizler mail sunucularımızda güvenlik duvarlarımızı daimi olarak aktif tutarak müşterilerimizin mail güvenliğini almaktayız.

7- MAC cihazınızda Thunderbird posta programını kullanarak POP3 formatında mail kurulum işleminiz başarıyla tamamlanmıştır.