Bu içeriğimizde MAC cihazlarınızda outlook posta programı aracılığıyla POP formatında mail kurulum işleminin detaylarını paylaşacağız. Günümüzde yaygın şekilde kullanılmaya başlanılan MAC cihazlarda birkaç farklı kurulum adımı izlenmektedir. Sizlerde içerikteki adımları takip ederek POP mail kurulum işlemini kolayca yapabilirsiniz.

1- MAC cihazımızda outlook posta programını açtıktan sonra sol üst panelden “Outlook” menüsü altındaki “Tercihler” seçeneği ile mail kurulum işlemine başlayabiliriz.

2- Tercihler menüsü içerisinden “Hesaplar” seçeneğine tıklıyoruz.

3- Hesaplar seçeneğine tıkladıktan sonra Mac Mail kurulum rehberinden de tanıdığımız “E-posta Hesabı Ekleyin” butonuna tıklıyoruz.

4- Kurulumunu yapmak istediğimiz mail adresimizi e-posta bölümüne yazarak “Devam” butonuna tıklıyoruz.

5- “E-postanızı Ayarlama” menüsü aracılığıyla gelişmiş özellikleri detaylandırabiliriz. Gelen ve giden sunucular için (mail.siteadiniz.uzantiniz) formatında değerlerinizi girebilirsiniz. Ve POP mail kurulumunda gelen mail sunucusu için B.No: 110, giden mail sunucusu için B.No: 587 olarak belirleyebilirsiniz. Aşağıdaki görselde belirtilen tüm ayarları yaptıktan sonra “Hesap Ekle” butonu ile mail kurulum işleminin son adımına ilerleyebiliriz.

6- MAC cihazlarda Outlook posta programını kullanarak POP formatında mail kurulum işleminiz başarıyla tamamlanmıştır.