Bu içeriğimizde MAC cihazlarınızda outlook posta programı aracılığıyla IMAP formatında mail kurulum işleminin detaylarını paylaşacağız. Günümüzde yaygın şekilde kullanılmaya başlanılan MAC cihazlarda birkaç farklı kurulum adımı izlenmektedir. Sizlerde içerikteki adımları takip ederek IMAP mail kurulum işlemini kolayca yapabilirsiniz.

1- MAC cihazımızda outlook posta programını açtıktan sonra sol üst panelden “Outlook” menüsü altındaki “Tercihler” seçeneği ile mail kurulum işlemine başlayabiliriz.

2- Tercihler menüsü içerisinden “Hesaplar” seçeneğine tıklıyoruz.

3- Hesaplar seçeneğine tıkladıktan sonra Mac Mail kurulum rehberinden de tanıdığımız “E-posta Hesabı Ekleyin” butonuna tıklıyoruz.

4- Kurulumunu yapmak istediğimiz mail adresimizi e-posta bölümüne yazarak “Devam” butonuna tıklıyoruz.

5- “E-postanızı Ayarlama” menüsü aracılığıyla gelişmiş özellikleri detaylandırabiliriz. Gelen ve giden sunucular için (mail.siteadiniz.uzantiniz) formatında değerlerinizi girebilirsiniz. Ve IMAP mail kurulumunda gelen mail sunucusu için B.No: 143, giden mail sunucusu için B.No: 587 olarak belirleyebilirsiniz. Aşağıdaki görselde belirtilen tüm ayarları yaptıktan sonra “Hesap Ekle” butonu ile mail kurulum işleminin son adımına ilerleyebiliriz.

6- MAC cihazlarda Outlook posta programını kullanarak IMAP formatında mail kurulum işleminiz başarıyla tamamlanmıştır.