iOS 11 işletim sistemi üzerinde iPhone marka cihazınıza Email yazılımına email hesabınızı kurmak için;

1) Ayarlar menüsünde Hesaplar ve Parolalar bölümüne giriş sağlayınız;

2) Hesap Ekle menüsüne giriş yapmamız gerekmektedir.;

3) Diğer Menüsüne giriş yaparak Mail Hesabı Ekle seçeneğine giriş yapınız;

4) Eposta adresi, hesap şifresi gibi parametreleri doğru şekilde doldurup Sonraki butonu ile işleme devam etmeliyiz; (Parametre bilgileri aşağıda * açıklamalarında bulunmaktadır.)

5) POP3 ya da IMAP tercihimizi yapacağız; (POP ve iMAP kullanım şekilleri ile ilgili detay * açıklamalarında bulunmaktadır.)

6) Kurulum POP olarak devam edecektir. POP3 seçeneğini işaretleyip Mail parametrelerini doğru şekilde doldurup Kaydet butonuna basınız; (Parametre bilgileri aşağıda * açıklamalarında bulunmaktadır.)

7) Doğrulama ekranında sertifika ile ilgili bir uyar çıkar ise Sürdür butonu ile doğrulamayı devam ettiriniz.
8) Son aşamada yeni bir sertiifka uyarısı alabilirsiniz. Bu uyarı ekranınıza çıktığında Güven butonu ile işlemleri tamamlayabilirsiniz.


* Kullanıcı adı : Eposta adresinin tümü. (örn: [email protected] / kurulum yapmak istediğiniz eposta adresinizi yazınız)
* Gelen posta sunucusu : mail.domainadresi.com (örn: mail.niobehosting.com / niobehosting.com bölümüne kurulum yapmak istediğiniz eposta adresinin domain bölümünü www kullanmadan yazınız)
* Giden posta sunucusu : mail.domainadresi.com (örn: mail.niobehosting.com / niobehosting.com bölümüne kurulum yapmak istediğiniz eposta adresinin domain bölümünü www kullanmadan yazınız)
* POP3 kurulum tercih etmeniz durumunda mail telefonunuza indiğinde webmail üzerinden ya da hesabın kurulu olduğu başka cihazlardan maili göremezsiniz.
* iMAP kurulum tercih etmeniz durumunda hesabın kurulu olduğu tüm cihazlarda ve web mailde mailler senkronize şekilde çalışacaktır. bir cihazdan yanıtladığınız maili diğer tüm cihazlarda görebilirsiniz. webmail ya da hesabın kurulu olduğu herhangi bir cihazdan maili sildiğinizde mail sunucudan ve diğer tüm kullanıcıların cihazlarından da silinecektir.


Kurulum Videomuza https://youtu.be/4bCI1XTfFgs adresindeki Youtube Kanalımızdan Ulaşabilirsiniz.