IOS cihazlar özellikle bazı güncellemeler sonrasında SSL sertifikası ile ilgili ayarlarda otomatik aktivasyon sağlamakta ve paylaşımlı hostingler için hataya sebep olabilmektedir.

IOS cihazınızda SSL ayarını pasif duruma getirerek problemi giderebilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Gelen sunucu *POP3* için ayarlar:

Ayarlar > Hesaplar ve Parolalar > Mail adresinizi seçin > En üstte mail adresinizin üzerine dokunun > “İleri Düzey” menüsüne dokunun > Gelen Posta Ayarlarında “SSL Kullan” seçeneğini “KAPALI” duruma getirin. > “Sunucu kapısı” bilgisini 110 olarak belirleyin.

Gelen sunucu *IMAP* için ayarlar:

Ayarlar > Hesaplar ve Parolalar > Mail adresinizi seçin > En üstte mail adresinizin üzerine dokunun > “İleri Düzey” menüsüne dokunun > Gelen Posta Ayarlarında “SSL Kullan” seçeneğini “KAPALI” duruma getirin. > “Sunucu kapısı” bilgisini 143 olarak belirleyin.

Giden sunucu SMTP için ayarlar:

Ayarlar > Hesaplar ve Parolalar > Mail adresinizi seçin > En üstte mail adresinizin üzerine dokunun > Giden sunucu altında “SMTP seçeneğine dokunun > Birincil sunucu olarak seçili,en üstteki SMTP sunucuya dokunun > “SSL Kullan” seçeneğini “KAPALI” duruma getirin. > “Sunucu kapısı” bilgisini 587 olarak belirleyin.

Video anlatım üzerinden işlemi daha kolay yapabilirsiniz

( IMAP şeklinde kurulu olan cihazlarınızda gelen sunucu için port numarasını 993 yerine 143 olarak değiştirmeniz gerektiğini önemle hatırlatırız.Video anlatımda gelen sunucu özellikleri POP3 kurulumuna göre örneklenmiştir. )