Farklı bir firmada bulunan alan adınızı transfer etmek için öncelikle bir önceki firmadan alan adı transfer şifresi olarak adlandırılan ( Diğer bir adıyla AUTH CODE) şifreyi almanız gerekir.

Alan adı transfer şifresini aldıktan sonra web sitemizden alan adı menüsü altındaki alan adı transfer linkine yada aşağıdaki linke tıklayarak transfer sürecini başlatabilirsiniz.

https://www.niobehosting.com/domain-sorgulama/ 

Sipariş aşamasında size alan adı transfer şifresi sorulacak ve girmeniz istenecektir. Siparişin tamamlanmasının ardından alan adınızın yönetici mail adresine alan adı transferini isteyip istemediğinizi soran bir mail gelecektir. Bu maildeki linki tıklayıp transferi onaylayınız.

Alan adı transfer süreci yaklaşık bir hafta sürmektedir. Transfer gerçekleştiği zaman alan adınızın bitiş tarihine bir yıl ilave edilmiş olacaktır.

Alan Adı transferinde dikkat edilmesi gereken noktalar

    1. Alan adı transferi yapabilmek için alan adı transfer kodunu çalıştığınız firmadan almalısınız.

    1. Eğer varsa alan adı transfer kilidini çalıştığınız firmadan kaldırtmalısınız

    1. Alan adı yönetici email adresine gelecek mailleri onaylayacağınız için bu email adresinin ulaşılabilir olmasına dikkat etmelisiniz

    1. Transfer edeceğiz alan adının ilk kaydı üzerinden 60 gün geçmedi ise transfer edemezsiniz.

  1. Alan adı transfer siparişi verirken varolan nameserver bilgilerinizi girdiğiniz taktirde alan adı transferi süresince web siteniz kesintiye uğramayacaktır.