İlk Gelen Alır! TR Domainler Artık Belgesiz. Üstelik 0.99$’a Hemen Belgesiz Kaydet

Sectigo Elite SSL (OV)

Tek domain, Evrak gerektirir, 10.000$ garanti bedeli, 10 dakikada sertifika teslimatı, 128/256 bit şifreleme, %99.3 browser ve cihaz uyumluluğu, www.alanadi.com ve alanadi.com desteği ile şifreleme ve sınırsız sunucu lisansı sağlar

15 Gün İade Garantisi

Sectigo Elite SSL sertifikası gerçekten isminin hakkını veriyor. 750.000 $ 'lık bir garanti ile gelen ve yatırımınızın korunmasını sağlayan en üst düzey Kurumsal Doğrulamalı (OV) bir sertifikadır. Ayrıca, bu sertifika https, kilit simgesi ve dinamik Sectigo Güvenli Site Mührü'nü etkinleştirdiğinden, web sitenize muazzam derecede güven katacaktır, bu da onu orta ölçekli e-ticaret siteleri ve bütçe dostu bir fiyata daha fazla güven arayan diğer işletmeler için mükemmel bir seçenek haline getiriyor.

Güvence ve Kimlik Doğrulama

Bir Kurumsal Doğrulamalı (OV) sertifikası olarak Sectigo Elite SSL, sertifika düzenlemeden önce bir şirketin hafif bir güvenlik inceleme sürecini tamamlamasını gerektirmektedir. Bu işlem tipik olarak sadece 1-3 günde tamamlanabilmektedir. Bu sertifika aynı zamanda sınırsız sayıda sunucu için lisanslanabilir.

Güvenlik & Şifreleme

Bu sertifika, 2048-bit anahtar uzunluğunda kök sertifikası ile 256-bit'e kadar endüstri standardı şifrelemeye sahiptir.

SAN ve Çoklu Domain Desteği

Sectigo Elite SSL sertifikasının çoklu-domain (multi-domain) seçeneği yoktur.

Mobil ve Tarayıcı Uyumluluğu

Bu sertifika olağanüstü mobil uyumluluğa sahip olup, % 99,3 tarayıcı uyumluluğu sunmaktadır

Özellikler ve Avantajlar

  • Tamamen kurumsal doğrulamalı SSL Sertifikası.
  • 128-bit endüstri standardı SSL Sertifikası
  • Tüm popüler tarayıcıların % 99,3'ü tarafından tanınmaktadır
  • Sınırsız sayıda yeniden düzenleme
  • Ücretsiz site mührü
  • Ücretsiz SSL Teknik Destek
  • Sınırsız sayıda fiziksel sunucu için lisanslanmaktadır
  • 750.000 $ garanti
  • 15-gün para iade garantisi!
Kimler için uygundur: Bankalar, E-ticaret Siteleri, Bloglar

Sectigo Elit SSL (OV) Özellikleri

Ürün adı Sectigo Elit SSL (OV)
Fiyat $ 59.99 / yıl.
Algoritma SHA-2 Etkin
Arama Motoru Görünürlülüğü SSL, Google sıralamasını artırmaktadır
Doğrulama Türü E-posta aracılığıyla alan adı doğrulama ve belge gerektirir
Düzenleme Zamanı 1-3 Gün
Güvenli Alanlar Tam Nitelikli Domain Adı (FQDN) domain.com ve www.domain.com
Sunucu Lisansları Ücretsiz Sınırsız Sunucu Lisansı
CSR Şifrelemesi 2048 bit
SSL Şifrelemesi 128/256 bit
Yeşil Tarayıcı Çubuğu Hayır
Mobil ve akıllı telefon desteği %100
Tarayıcı Uyumluluğu %99
İstemci işletim sistemi uyumluluğu %99
Kötü Amaçlı Yazılım Taraması içerir Hayır
Güven Mührü içerir Dinamik Site Mührü
SSL Yeniden Düzenleme Sınırsız Yeniden düzenleme
Garanti Sectigo tarafından $750.000
Geri ödeme politikası 15 Gün %100 Para İadesi
%25 İNDİRİM
2157.83₺/yıl 79.99$/yıl
1618 /yıl .31 59 /yıl .99$
%37 İNDİRİM
4315.66₺/yıl 159.98$/yıl
2697 /yıl .36 99 /yıl .99$

Blog

Sıkça Sorulan Sorular

SSL Nedir?

Güvenli Yuva Katmanı anlamına gelen SSL, tarayıcıdan sunucuya gönderilen bilgileri dijital olarak şifreleyen bir siber güvenlik protokolüdür. SSL sertifikaları, kredi kartı numaraları, kullanıcı adları, şifreler, e-posta adresleri, vb. gibi hassas bilgileri korumak için kullanılır. SSL sertifikasına sahip bir web sitesi, "https" ve adres çubuğundaki kilit simgesi, saygın bir Sertifika Yetkilisindan (CA) alınan bir site mührü ve daha pahalı sertifikalarda üzerindeki URL'yi saran yeşil bir çubuk gibi bir dizi güven göstergesi kullanılarak tanımlanır.

Alan Adı Doğrulamalı (DV) SSL Sertifikası nedir?

Alan Adı Doğrulamalı (DV) SSL sertifikası, sertifikayı düzenleyen Sertifika Yetkilisi (CA) alıcıdan sadece kapsamak istediği alan adının sahibi olduğunu doğrulamasını istediğinden, bir alan adını güvenli hale getirmenin hızlı ve kolay bir yoludur. Bu doğrulama işlemi tipik olarak birkaç dakika içinde tamamlanabilir. Ancak, bu sertifikalar SSL'nin tanınırlığı konusunda çok az şey sunmaktadır, bu nedenle ziyaretçi güveninin çok önemli olmadığı ve kullanıcı adları, şifreler veya kredi kartı bilgileri gibi verilerin gerekli olmadığı web siteleri için önerilir.

Kurumsal Doğrulamalı (OV) SSL Sertifikası nedir?

Kurumsal Doğrulamalı (OV) SSL Sertifikasında, Sertifika Yetkilisi (CA) bir işletmeden belge düzenlenmeden önce hafif bir güvenlik inceleme işleminden geçmesini istemektedir. Bu sertifikalar, EV seçenekleri kadar pahalı olmadıkları, ancak daha fazla SSL ve DV ile EV sertifikaları arasındaki basit bir güven göstergesinden daha fazlasını sundukları için DV ve EV sertifikaları arasında iyi bir orta yoldur. Bu sertifikaların düzenlenmesi genellikle 2-3 gün sürer.

Genişletilmiş Doğrulama (EV) SSL Sertifikası nedir?

EV, Genişletilmiş Doğrulama anlamına gelmekte olup, mevcut en üst düzey SSL sertifikası türüdür. Bu sertifikalar web sitelerinde yer alan, genel olarak web üzerinde en tanınan güven sembolü olan yeşil adres çubuğu tarafından tanımlanır. EV sertifikaları, özellikle Bank of America, Twitter, Paypal, vb. gibi dünyanın en güvenilir siteleri tarafından kullanıldığından, özellikle e-ticaret siteleri arasında sektörde giderek daha yaygın hale gelmektedir. Bu sertifikalar, bir şirketin belge düzenlenmeden önce ayrıntılı bir güvenlik inceleme işlemini tamamlamasını gerektirmektedir.}

Web sitem için Yeşil Adres Çubuğunu nasıl alabilirim?

Web sitenize yeşil adres çubuğunu almanın tek yolu Genişletilmiş Doğrulama (EV) sertifikası almaktır. Bunlar, yeşil adres çubuğuyla birlikte gelen tek SSL sertifikası türüdür.

EV sertifikası almaya hak kazanabilir miyim?

Bir EV sertifikası için niteleyicinin temel ölçütleri, işletmenizin bir devlet kurumuna kayıtlı resmi bir şirket olmasıdır. Ayrıca, Birleşik Krallık' ta kayıtlı bir Şahıs Şirketi veya bir Ortaklıksanız, herhangi bir EV SSL sertifikası almaya hak kazanamazsınız.

SSL Güvenlik Sertifikası sitemi saldırılardan ve hack girişimlerinden korur mu ?

Hayır. SSL Güvenlik Sertifikası web sitenizi herhangi bir saldırıdan ya da hacker ataklardan korumaz. SSL Güvenlik Sertifikası özel bilgilerin iletimi sırasında bu bilgileri şifreli özel bir tünel ile sunucuya iletir. Bu yüzden sanal pos uygulamaları için tüm bankalar kredi kartı bilgilerinin iletilmesi esnasında SSL sertifikası kullanımını zorunlu kılmaktadır.

SSL kuruldu ancak halen güvenli olarak görünmüyor ?

SSL Güvenlik Sertifikası ile korunan web siteleri içerisinde http ile herhangi bir kaynaktan veri çekimi (döviz kuru, hava durumu vb.) yapıldığında sertifika otomatik olarak devreden çıkacaktır. Sertifikanın güvenle çalışabilmesi için web sitenizde http ile veri çeken kodlarınızda düzenleme yaparak dış kaynaktan veri çekimini iptal etmeniz ya da http ön ekini https olarak güncellemeniz gerekmektedir.

SSL kurulumu için teknik bilgim yok, satın alım sonrası kurulumu siz yapabilir misiniz ?

Niobe Hosting sunucularında barınan hizmetler için ücretsiz şekilde kurulum hizmeti verilmektedir. Farklı firmalarda barınan websiteleriniz için kapsamlı kurulum desteğimiz bulunmamaktadır.

SSL sertifikası E-Postalarımı da korur mu ?

Hayır. SSL Güvenlik Sertifikası sadece üretildiği sunucuya bağlı olarak çalışmaktadır. Web siteniz için satın alınan sertifika e-postalarınızı korumamaktadır.

SSL sertifikası satın alırken ayrıca sabit ip almam gerekir mi ?

Artık yeni işletim sistemleri ile birlikte gelen ve SNI adı verilen teknoloji ile bu durum zorunlu değildir. Sitenizin bağımsız bir IP adresinden yayın yapmasını isterseniz özel IP adresi alabilirsiniz.

SSL sertifikası satın almak için Niobe Hosting' ten hosting almalı mıyım ?

SSL sertifikanızı bizden satın almak için Niobe Hosting' te bir hosting hizmetiniz olmak zorunda değildir.

SSL sertifikası SEO için gerekli midir?

Google gibi arama motorları sitenizin üst sıralarda görünmesi için SSL sertifikasının kullanımına dikkat etmektedir.Dolayısıyla SSL sertifikası olan bir sitenin, olmayan sitelere göre SEO konusunda avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

SSL sertifikası nedir?

SSL sertifikaları site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta (Örneğin, web tarayıcı ve web sunucular) arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan ürünlerdir. SSL sertifikaları veri iletişimini korurken, hiç bir zaman yazdığınız kodların veya web sitenizin hack gibi sorunlara karşı güvenliğini sağlamaz.

Ücretsiz SSL ile ücretli SSL arasındaki farklar nelerdir?

Ücretsiz sertifikalar ile sitenize https:// şeklinde erişim sağlanabilmektedir.Ancak bu özellik dışında ücretsiz ürünler aslında sertifikaların fiyat farklarını da belirleyen diğer tüm önemli özelliklerden yoksundur.Ücretsiz sertifikalar olası kırılmalara karşı sunulan garanti tutarı, destek ve uzun ömürlülük gibi özellikleri sunmamaktadır. Sitenizde hassas veriler topluyor ya da e-ticaret amaçlı bir kullanım sağlıyorsanız önerimiz her zaman bilgilerinize uygun olarak hazırlanmış, ücretli bir sertifikanın kullanılması yönünde olacaktır.

SSL sertifikaları verilerimi nasıl korur?

SSL sertifikası, ziyaretçilerinizin tarayıcısıyla web sunucu arasında güçlü şekilde şifrelenmiş güvenli bir bağlantı oluşturur. Oluşan bu güvenli bağlantı, web tarayıcısı ve web sunucusu arasında aktarılan verilerin arka planda güvenli şekilde gizlenmesini sağlar. Tüm işlemler kullanıcılarınızın sitenizdeki ziyaretini etkilemeden gerçekleşir, yani siteye göz atmanız ya da alışveriş deneyiminiz kesintiye uğramaz.

Standart SSL (Örn. Rapid SSL) ile Wildcard SSL (Örn. Rapid Wilcard SSL) ürünleri arasındaki fark nedir?

Standart SSL sertifikaları sadece satın alım esnasında belirtilen alan adı için geçerlidir ve subdomain adresleriniz varsa bu adresleri korumayacaktır. Wildcard sertifikalar ise sınırsız sayıdaki subdomain adresinizi, tek bir sertifika ile koruyarak hem maliyet hem de zaman avantajı sağlamaktadır.

SSL kurulumu sırasında gerekli verileri sildim, ne yapmalıyım?

Niobe Hosting tüm sertifikalarınız için ÜCRETSİZ yeniden oluşturma (re-issue) imkanı sunmaktadır.Olası bir aksilik ya da sunucular arası değişiklik gibi durumda sertifikanızı süresi boyunca ücretsiz şekilde yeniden oluşturabilirsiniz." with"Standart SSL sertifikaları sadece satın alım esnasında belirtilen "tek bir alan adı" için geçerlidir ve örnek olarak www.site.com adresi için satın aldığınız sertifikanız subdomain.site.com gibi adresleriniz varsa bu adresleri korumayacaktır. Wildcard sertifikalar ise sınırsız sayıdaki subdomain adresinizi, tek bir sertifika ile koruyarak hem maliyet hem de zaman avantajı sağlamaktadır

Yeşil adres çubuğu için hangi SSL sertifikasını almalıyım?

Bu özelliği sadece EV SSL (Extended Validation) olarak adlandırılan sertifikalar sunmaktadır. Yeşil adres çubuğu içerisinde marka ya da şirket bilgilerinizi gösterebilmeniz mümkündür.

EV SSL almak için hangi bilgi ya da belgeler gereklidir?

Firma vergi levhası, Firma faaliyet belgesi veya ticari sicil gazetesi, Alan adı Whois sorgularında görünen bilgilerle eşleşen fatura(elektrik, su vb.) veya banka dekontu, nüfus cüzdanı fotokopisi gibi belgelere ihtiyaç vardır. Bu bilgilerin eksik olması veya doğrulanamaması gibi durumlarda Mali Müşavir veya avukat tarafından doldurulması gereken bir evrak ile doğrulama yapılmaktadır. Doldurulması gerekli belgeler için bize ulaşabilirsiniz.

İnternetten ürün satışı yapmak istiyorum, SSL sertifikası almak zorunda mıyım?

Sitenizde sanal pos yöntemi ile ödeme kabul etmeyi planlıyorsanız SSL sertifikası kullanımı zorunludur. Ancak sanal pos kullanmasanız da sitenize giriş yapan kişilere güvenilir bir ortam sağlamak amacıyla SSL sertifikası kullanmanız çok daha doğru olacaktır.

UCC Özellikli sertifikaları hangi alanlarda kullanabilirim?

UCC (Unified Communications Certificate) Özellikli sertifikalar SAN adı verilen çoklu domain/sunucu desteği sayesinde Microsoft Exchange sunucularına tam uyumludur. SAN desteği ile Exchange sunucuya tanımlı birden fazla alan adı tek sertifika ile korunabilmektedir. Comodo UCC özellikli sertifika ürününde 2 adet farklı domain/SAN desteği sunulmaktadır.Daha fazla SAN desteğine ihtiyacınız varsa bize ulaşabilirsiniz.

UCC Özellikli sertifikalarda bahsedilen multi-domain ya da diğer adıyla SAN desteği nedir?

Çoklu Alan Adı, Konu Alternatif Adı (SAN) veya Birleşik İletişim Sertifikası (UCC) SSL, diğer SSL'lerle aynı şifrelemeyi sunar, ancak birden çok alan adını korur. Bir SAN Sertifikasına sahip olduğunuzda websiteniz.com, blogadresiniz.net ve sizinsiteniz.org gibi birbirinden farklı isimlere sahip siteleri aynı anda koruyabilirsiniz.

Nasıl ücretsiz SSL sertifikası satın alabilirim?

Niobe Hosting Profesyonel ve Ultra Hosting Paketlerinde Comodo Positive SSL Sertifikasını ücretsiz olarak vermektedir. Bunun dışındaki alımlarınız için ücretli SSL seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
Destek Mühendislerimiz 7/24 Yanınızda!

Aşağıdaki destek kanallarından bizimle iletişime geçebilir ve hızlı destek alabilirsiniz.

Gerekli Belgeler (EV SSL)

Sectigo EV Certificate Request Form

Lütfen indirilen formdaki ilgili alanları doldurarak [email protected] adresimize iletiniz.

PDF Formatında Formu İndir

WORD Formatında Formu İndir

Lütfen firmanıza ait Faaliyet Belgenizi [email protected] adresimize iletiniz.

Lütfen firmanıza ait Ticari Sicil Gazetesini [email protected] adresimize iletiniz.

Lütfen firmanıza ait Vergi Levhasını [email protected] adresimize iletiniz.

Sayfa Güncelleme Tarihi: 14.08.2023